ВАСКО КОЦЕВ ПОСЛЕДНО ЗИМСКО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА ГФК ОСОГОВО

Зимскиот преодн рок ГФК Осогово го заокружува со уште едно засилување.

Станува збор за младиот 19 годишник Васко Коцев кој ни доаѓа од редовите на прволигашот Беласица.

Коцев е играч којигра во средниот ред од теренот, а потекнува од школата на Академија Пандев

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.