ДАРИО НАУМОВСКИ ПО ВТОРПАТ ДЕЛ ОД ГФК ОСОГОВО

Прилепчанецот Дарио Наумовски повторно во „жолто-синиот“ дрес.

Младиот 21-годишен десен бек по пауза од две години пак ќе игра за ГФК Осогово.

Наумовки доаѓа од редовите на Победа Прилеп, а претходно има играно и за Партизан Обршани

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.