КАПИТЕНОТ ОСТАНУВА ВЕРЕН НА ГФК Осогово – ВЕЛИНОВ ЈА ПРОДОЛЖИ СОРАБОТКАТА

Искусниот Стојанчо Велинов и во пролетниот дел од полусезоната во ВМФЛ Исток ќе го носи дресот на ГФК Осогово.

Одличниот офанзивец играч со богата прволигашка кариера иако беше пред трансфер на меѓународна сцена, сепак реши да ја доигра сезоната во матичниот клуб.

Несосменон, останувањето на Велинов ќе биде голе плус за ГФК Осогово и неговите амбиции.

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.