МАТЕЈ АНДОВ ЌЕ ЈА БРАНИ МРЕЖАТА НА ОСОГОВО

Репрезентативниот голман МАТЕЈ АНДОВ во следната полусезона ќе го брани голот на ГФК Осогово.
Андов ги има поминато сите младински школи на ФК Вардар а во моментот ни доаѓа од тимот на ФК Работнички каде што беше во ростерот на тимот за првата полусезона.

Матеј е еден од ретките талентирани голмани кои во моментот ги има во нашата лига и во нашата репрезентација. Голман со многу одиграни натпревари во младинските репрезентации
и еден од идните носители на голманската позиција на младинската репрзентација до 21 година. Тој е доказ дека со упортност и редовно тренинрање може да се оддржи талентот и да се постигнат високи дострели на толку млада возраст.

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.