НАШИОТ ЧУВАР НА МРЕЖАТА НАЈАВУВА ДОБАР НАТПРЕВАР

Денес нашиот тим го очекува натпревар од 20тото коло против екипата на ФК Саса

Традиционално дуелот помеѓу овие две екипи го привлекува интересот на јавноста и фудбалските фанови очекуваат многу од нашиот тим

Голмано Матеј Андов кој е број 1 во нашиот тим за натпреварот ја даде следната изјава:

“Денес против тимот на ФК САСА не очекува тежок натпревар, тоа е еден незгоден противник кој од секогаш прикажувал добри игри против нашиот тим. Но ние не се предавама и како и до сега спремни сме да ги освоиме 3-те бода. Нашата екипа е во одлична форма и до сега добро се подготвивме, а како загревање во почетокот на вториот дел од сезоната одигравме и одлични натпревари. Се надевам дека играчите ќе ги реализираат тактичките замисли на тренерот и ќе ги прикажеме во одлично издание на теренот. Добро ќе биде денес да победиме, е уште подобро и да сочуваме чиста мрежа“.

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.