ОТКАЖАН МЕЧОТ СО ТИКВЕШ – ПРИЧИНАТА СНЕГОT

Денешниот пријателски меч против Тиквеш од Кавадарци кој требаше да се игра на стадионот Никола Манотв е откажано.
Па така нема да има средба од 14:00 часот како што беше најавено, а причините се обилните врнежи на снег.
Поради тоа што теренот е со снег, а за да не се ризикува со несакани повреди, средбата во договор на двата клуба е откажана.

Следен дуел е со Хоризонт Турново во сабота во Дојран.

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.