УСПЕШНА ГЕНЕРАЛКА ПРОТИВ ХОРИЗОНТ ТУРНОВО

ГФК Осогово денес во Дојран го заокружи подготвителниот период со пријателски меч против третолигашот Хоризонт Турново.

Осоговци славеа минимално со 1-0 во мечот против струмичани, а стрелец на единствениот погодок беше Стојанчо Велинов.

Воедно ова беше и прва победа во подготвителниот период по поразите од Брегалница Штип (1-2) и Кит Го (0-1).

КОМЕНТИРАЈ

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.