НАШИОТ ЧУВАР НА МРЕЖАТА НАЈАВУВА ДОБАР НАТПРЕВАР

Денес нашиот тим го очекува натпревар од 20тото коло против екипата на ФК Саса Традиционално дуелот помеѓу овие две екипи го привлекува интересот на јавноста и фудбалските фанови очекуваат многу од нашиот тим Голмано Матеј Андов кој е број 1 во нашиот тим за натпреварот ја даде следната изјава: “Денес против тимот на ФК САСА не очекува тежок натпревар, тоа…

Види повеќе!

ПОГОДОЦИ (ВИДЕО) ОД НАТПРЕВАРОТ ОСОГОВО – РОСОМАН

Погледнете ги сите погодоци на нашиот тим од натпреварот Осогово – Росоман 4:1 Момент на натпреварот, погодокот на Велинов од слободен удар. Стрелци: 22` Велинов, 38` Спасов, 40` Неданоски, 45` Спасов.

Види повеќе!

ОСОГОВО – РОСОМАН (НАЈАВА)

Натпреварот Осогово – Росоман е на програмата од 19-то коло во 2 МФЛ исток и се игра утре на стадионот Никола Мантов во Кочани со почеток од 15:00 часот. Ние се наоѓаме на 5-тото место на табелата со 23 бодови, доколку екипата на Росоман е последнопласирана со само 8 освоени бода. Во ова првенство меѓусебно одигравме 2 натпревари со скор:…

Види повеќе!

ВЕЛИНОВ: НИКОГО НЕ ПОТЦЕНУВАМЕ, ИАКО РОСОМАН Е ПОСЛЕДЕН, НЕ ОЧЕКУВА ТЕЖОК НАТПРЕВАР

Капитенот Велинов со краток увид за подготвителниот период и почетокот на првенството од 2 МФЛ Исток, како и за натпреварот со Росоман. – Подготвителниот период пред почетокот на првенството го поминавме во одлична атмосфера и мислам дека имавме време добро да се подготвиме и кондиционо и технички за она шти следува. – На екипата и се придружија и нови играчи…

Види повеќе!

ЕВРОГОЛ НА БЛАГОЈ ИСТАТОВ ПРОТИВ ФК САСА (ВИДЕО)

Напаѓачот Благој Истатов со одлична парабола од голема далечина и странично го матираше голманот на ФК Саса кој беше излезен во празно, а со тоа и му отвори празен гол на младиот Истатов. Мајсторијата на Истатов можете да го погледнете овде

Види повеќе!

ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА НА ТЕШКИОТ ТЕРЕН ВО РАДОВИШ

Екипата на Осогово во рамки на 18 коло од 2 МФЛ исток ја забележа и петтата победа во оваа сезона. Тимот предводен од Александар Андов натпреварот го започна со силно темпо и со неколку неискористени шанси пред казнетиот простор на противникот. Екипата на ФК Плачковица беше жилав противник и во текот на целото прво полувреме го бранеше својот гол но…

Види повеќе!

ГФК ОСОГОВО ГОСТУВА ВО РАДОВИШ: НА ПОБЕДА ПРОТИВ ПЛАЧКОВИЦА

Утре, во сабота ќе се заокружи вториот круг во сезонава од ВМФЛ Исток. ГФК Осогово гостува во Радовиш каде што со почеток од 14:00 часот ќе ги одмери силите со Плачковица. Екипата на Осогово ќе ја води досегашниот асистент тренер Александар Андов по разделбата со досегашниот шеф на стручен штаб Трајч Сенев. Правдата на мечот ќе ја дели Фатмир Бафто…

Види повеќе!

ТРАЈЧЕ СЕНЕВ ПОВЕЌЕ НЕ Е ТРЕНЕР НА ГФК ОСОГОВО

Досегашниот тренер на ГФК Осогово, Трајче Сенев повеќе не ја извршуваа оваа функција. По заемен договор на управата и Снев, соработката со стратегот е раскинат. Трајче на клупата на „жолто-сините“ беше на три официјални средби. Во оваа прилика на Сенев му посакуваме многу среќа и успех во понатамошната кариера. До назначување на нов тренер екипата ќе ја води досегашниот негов…

Види повеќе!

„ДРАГАНИЦА КУП 2021“ за ГФК ОСОГОВО

ГФК Осогово и годинава на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани го организираше и одржа петнаесеттото издание на Меморијалниот фудбалски турнир „Драганица Куп“ посветен на легендата на клубот. По подолг период, младинската екипа на ГФК Осогово го освои првото место и тоа на убедлив начин. Во полуфиналето ГФК Осогово беше подобар од Слога Виница со 3-1, додека во второто полуфинале Тиквеш…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.