„ДРАГАНИЦА КУП 2021“ за ГФК ОСОГОВО

ГФК Осогово и годинава на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани го организираше и одржа петнаесеттото издание на Меморијалниот фудбалски турнир „Драганица Куп“ посветен на легендата на клубот. По подолг период, младинската екипа на ГФК Осогово го освои првото место и тоа на убедлив начин. Во полуфиналето ГФК Осогово беше подобар од Слога Виница со 3-1, додека во второто полуфинале Тиквеш…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.