НАШИОТ ЧУВАР НА МРЕЖАТА НАЈАВУВА ДОБАР НАТПРЕВАР

Денес нашиот тим го очекува натпревар од 20тото коло против екипата на ФК Саса Традиционално дуелот помеѓу овие две екипи го привлекува интересот на јавноста и фудбалските фанови очекуваат многу од нашиот тим Голмано Матеј Андов кој е број 1 во нашиот тим за натпреварот ја даде следната изјава: “Денес против тимот на ФК САСА не очекува тежок натпревар, тоа…

Види повеќе!

ОСОГОВО – РОСОМАН (НАЈАВА)

Натпреварот Осогово – Росоман е на програмата од 19-то коло во 2 МФЛ исток и се игра утре на стадионот Никола Мантов во Кочани со почеток од 15:00 часот. Ние се наоѓаме на 5-тото место на табелата со 23 бодови, доколку екипата на Росоман е последнопласирана со само 8 освоени бода. Во ова првенство меѓусебно одигравме 2 натпревари со скор:…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.