ПОГОДОЦИ (ВИДЕО) ОД НАТПРЕВАРОТ ОСОГОВО – РОСОМАН

Погледнете ги сите погодоци на нашиот тим од натпреварот Осогово – Росоман 4:1 Момент на натпреварот, погодокот на Велинов од слободен удар. Стрелци: 22` Велинов, 38` Спасов, 40` Неданоски, 45` Спасов.

Види повеќе!

ЕВРОГОЛ НА БЛАГОЈ ИСТАТОВ ПРОТИВ ФК САСА (ВИДЕО)

Напаѓачот Благој Истатов со одлична парабола од голема далечина и странично го матираше голманот на ФК Саса кој беше излезен во празно, а со тоа и му отвори празен гол на младиот Истатов. Мајсторијата на Истатов можете да го погледнете овде

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.