ОСОГОВО – РОСОМАН (НАЈАВА)

Натпреварот Осогово – Росоман е на програмата од 19-то коло во 2 МФЛ исток и се игра утре на стадионот Никола Мантов во Кочани со почеток од 15:00 часот. Ние се наоѓаме на 5-тото место на табелата со 23 бодови, доколку екипата на Росоман е последнопласирана со само 8 освоени бода. Во ова првенство меѓусебно одигравме 2 натпревари со скор:…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.