ПОГОДОЦИ (ВИДЕО) ОД НАТПРЕВАРОТ ОСОГОВО – РОСОМАН

Погледнете ги сите погодоци на нашиот тим од натпреварот Осогово – Росоман 4:1 Момент на натпреварот, погодокот на Велинов од слободен удар. Стрелци: 22` Велинов, 38` Спасов, 40` Неданоски, 45` Спасов.

Види повеќе!

ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА НА ТЕШКИОТ ТЕРЕН ВО РАДОВИШ

Екипата на Осогово во рамки на 18 коло од 2 МФЛ исток ја забележа и петтата победа во оваа сезона. Тимот предводен од Александар Андов натпреварот го започна со силно темпо и со неколку неискористени шанси пред казнетиот простор на противникот. Екипата на ФК Плачковица беше жилав противник и во текот на целото прво полувреме го бранеше својот гол но…

Види повеќе!

БЛАГОЈ ИСТАТОВ НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ТИМОТ

Благој Истатов е најновото засилување за нашиот тим. Тој доаѓа на позицијата крилен напаѓач и ќе биде главен дистрибутер на топки во казнетиот простор од десната страна. Истатов доаѓа од струмичка Беласица каде што во последната полусезона го носеше нивниот дрес во ПМФЛ. Тој исто така ги има поминато и сите младински школи на струмичкиот прволигаш. Истатов е внук на…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.