БЛАГОЈ ИСТАТОВ НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ТИМОТ

Благој Истатов е најновото засилување за нашиот тим. Тој доаѓа на позицијата крилен напаѓач и ќе биде главен дистрибутер на топки во казнетиот простор од десната страна. Истатов доаѓа од струмичка Беласица каде што во последната полусезона го носеше нивниот дрес во ПМФЛ. Тој исто така ги има поминато и сите младински школи на струмичкиот прволигаш. Истатов е внук на…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.