МАТЕЈ АНДОВ ЌЕ ЈА БРАНИ МРЕЖАТА НА ОСОГОВО

Репрезентативниот голман МАТЕЈ АНДОВ во следната полусезона ќе го брани голот на ГФК Осогово. Андов ги има поминато сите младински школи на ФК Вардар а во моментот ни доаѓа од тимот на ФК Работнички каде што беше во ростерот на тимот за првата полусезона. Матеј е еден од ретките талентирани голмани кои во моментот ги има во нашата лига и…

Види повеќе!

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.