РИСТЕ РАЗМОВСКИ

Голман

Ристе Размовски е играч кој е роден 11.03.2001 год. во Битола и ги има поминато сите младински школи на ФК Топ Гол i FK Pelister.

Тој е млад и талентиран чувар на мрежата, мајстор за спречување на нафрлени топки и удари од белата точка.

Размовски започнува кариера како голман во младинскиот клуб Топ Гол од Битола од каде што неговиот талент е препознаен од прволигашот Пелистер, после неколку сезони во Пелистер тој настаува и како позајмен играч за ФК Тиквеш, за да по враќањето во Битола направи трансфер во ГФК Осогово.

Висина: 185 цм.
Тежина: 84 кг.

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.