СУМЕР ХАСАН

Централен дефанзивен
Сумер Хасан е играч кој е роден 04.02.2000 год. во Скопје и ги има поминато сите младински школи на ФК Шкупи

Тој игра на позиција централен дефанзивец.

Хасан кариерата ја започнува во ФК Шкупи за потоа релативно млад да се пресели во редовите на Работнички, а играта ја надоградува и во екипите на Вардари Форино, Тетекс и Дрита Боговиње од каде што доаѓа во нашиот клуб.

Висина: 180м.
Тежина: 79 кг.

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.