ТОШЕ МАНОВ

Напаѓач

Тоше Манов е играч кој е роден 31.05.1996 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово.

Тој е фудбалер во офанзивниот ред кој игра на позиција напаѓач и лево крило.

Манов кариерата ја започнува во младинските категории на Осогово. Релативно млад родолжува својата игра да ја гради во Силекс и Македонија ГП, за да по извесен период се врати повторно во матичниот клуб Осогово каде што игра во последните 8 сезони.

Висина: 182 цм.
Тежина: 82 кг.

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.