ШЕНОЛ ЈАШАРИ

Дефанзивна средина

Шенол Јашари е играч кој е роден 08.03.2001 год. во Скопје и ги има поминато сите младински школи на ФК Шкупи.

Тој е талентиран фудбалер од средниот ред кој внесува свежина и креативност во играта.

Јашари кариерата ја започнува во младинските категории на прволигашот ФК Шкупи од Скопје. на Чаир тој е незаменлив дел од младинскиот тим. Во сениорски води и на професионално ниво започнува од сезона 2020/2021 во ГФК Осогово во 2 македонска лига исток.

Висина: 181 цм.
Тежина: 75 кг.

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.