ЈАХИ БУШИ

Лево крило
Јахи Буши е играч кој е роден 09.06.2001 год. во Скопје и ги има поминато сите младински школи на ФК Шкупи.

Тој игра на левата крилна позиција и е одличен брз и талентиран фудбалер.

Буши потекнува од младинската академија на прволигашот ФК Шкупи кои од своите млади генерации и фудбалери вади константно талентиран фудбалери. Буши е еден од нив и како најдобар стрелец во младинските лиги настапувајќи за Шкупи како крилен напаѓач се наметна и во ростерот на првиот тим и беше дел од него во ПМФЛ. Тој пред една сезона премина и е член на ГФК Осогово и се натпреварува во 2МФЛ.

.

Висина: 175 цм.
Тежина: 70 кг.

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.