ЈАХИ БУШИ

ЈАХИ БУШИ

Лево крило

Јахи Буши е играч кој е роден 09.06.2001 год. во Скопје и ги има поминато сите младински школи на ФК Шкупи. Тој игра на левата крилна позиција и е одличен брз и талентиран фудбалер. Буши потекнува од младинската академија на прволигашот ФК Шкупи кои од своите млади генерации и фудбалери вади константно талентиран фудбалери. Буши е еден од нив и…

КРИСТИЈАН КРСТОВ

КРИСТИЈАН КРСТОВ

Офанзивна средина

Кристијан Крстов е играч кој е роден 03.10.2000 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ГФК Осогово. Тој игра во средниот ред со дефанзивни задачи. Крстов потекнува од школата на ГФК Осогово и со добрите игри во младинските категории на мала врата се наметна кај стручниот штаб од првата екипа каде што моментално настапува во 2…

МАРКО СОКОЛОВ

МАРКО СОКОЛОВ

Дефанзивна средина

Марко Соколов е играч кој е роден 14.03.2004 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Фудбал Старс. Тој игра во централната дефанзивна линија. Соколов релативно млад со добрите игри во тимот на Фудбал Старс премина во ГФК Осогово од каде што во последните 2 сезони е дел од првиот тим на екипата. Висина: 175 цм.…

БОЈАН СТОЈАНОВ

Бојан Стојанов е играч кој е роден 11.01.2005 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово. Тој игра на левата бековска позиција. Стојанов потекнува од младинските школи на ГФК Осогово и со својата добра игра во претходните сезони се наметна кај првиот тим каде што е член на втората МФЛ исток. Висина: 172 цм. Тежина:…

ДРАГАН ПАУНОВ

ДРАГАН ПАУНОВ

Десно крило

Драган Паунов е играч кој е роден 22.08.1990 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово Тој игра на десната латерална позиција но почесто како крилен играч. Паунов уште од 7 години започнува со фудбалската игра во матичниот клуб каде што со својата игра и талент се наметнува на радарот на многу екипи во државата.…

СУМЕР ХАСАН

СУМЕР ХАСАН

Централен дефанзивен

Сумер Хасан е играч кој е роден 04.02.2000 год. во Скопје и ги има поминато сите младински школи на ФК Шкупи Тој игра на позиција централен дефанзивец. Хасан кариерата ја започнува во ФК Шкупи за потоа релативно млад да се пресели во редовите на Работнички, а играта ја надоградува и во екипите на Вардари Форино, Тетекс и Дрита Боговиње од…

СТОЈАНЧЕ ТРЕНЧЕВ

Стојанче Тренчев е играч кој е роден 12.10.2003 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово Тој игра во дефанзивниот ред на левата бековска позиција Тренчев со фудбал започнува во младинските школи на ГФК Осогово каде што активно се натопреварува и во втората МФЛ исток во последните 2 сезони. Висина: 169 цм. Тежина: 68 кг.

АЛЕКСАНДАР ГАВРИЛОВ

Александар Гаврилов е играч кој е роден 14.04.1993 год. во Кочани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово. Тој игра на  десната бековска позиција во одбраната. Гаврилов е дете на фудбалскиот клуб Осогово и тој до сега низ целата кариера е незаменлив дел од тимот. Дисциплиниран и лојален играч кој го респектира клубот и еден од ретките…

ВАСКО КОЦЕВ

ВАСКО КОЦЕВ

Офанзивна средина

Васко Коцев е играч кој е роден 23.03.2001 год. во Струмица и ги има поминато сите младински школи на ФК Беласица и ФК Академија ПАндев. Тој игра на централниот дел на теренот со задачи во офанзивата. Васко Коцев низ кариерата има настапувано за клубовите на Академија Пандев и Беласица од каде што доаѓа во екипата на ГФК Осогово Висина: 176…

ВЛАТКО КОЦЕВ

ВЛАТКО КОЦЕВ

Централен среден

Влатко Коцев е играч кој е роден 27.08.1986 год. во Koчани и ги има поминато сите младински школи на ФК Осогово. Тој игра на централниот дел на теренот а по потреба и дефазивна средина. Коцев низ кариерата има настапувано за клубовите на Брегалница Штип, Силекс, Кожуф, Скопје и Саса. Има солидно играчко искуство и во првата МФЛ. Тој во последните…

GFK OSOGOVO © 2021. All Rights Reserved.